Autorskie oklejanie Jeep’a Wrangler’a!

Strona główna > Blog > Autorskie oklejanie Jeep’a Wrangler’a!

Autorskie oklejanie Jeep’a Wrangler’a!

Zdarzają się osoby, które nie idą z prądem i z duchem mody. Takich klientów bardzo sobie cenimy. Pewnego razu zapytano nas o możliwość oklejenia samochodu folią z fotorealistycznym wzorem, tak aby powierzchnia karoserii wyglądała na nieustannie zroszoną wodą. To bardzo wymagające, gdyż w przypadku wydruku wielkoformatowego osiągnięcie kontrastowych kropelek w wysokiej rozdzielczości, przy jednoczesnym zachowaniu głębokiej czerni tła było bardzo trudne. 


IMG 20160712 172337 300x225         IMG 20160712 172333 300x225


Ułatwieniem byłoby zastosowanie koloru antracytowego lub innej szarości. Klient, niestety nie dopuszczał szarego. Zaczęliśmy więc od poszukiwań odpowiednich fotografii do zastosowania komercyjnego o odpowiedniej rozdzielczości i funkcjonujących jako seria podobnie naświetlonych zdjęć. Poszukiwania w internecie zakończyły się fiaskiem. Podjęliśmy współpracę z fotografem, by wykonać sesję zdjęć tablic zroszonych kroplami tak, aby móc je w odpowiedni sposób obrobić w programie graficznym i spróbować nanieść na siatkę samochodu. Sama sesja się udała, niestety już na samych wydrukach próbnych nie osiągnęliśmy zamierzonego efektu. Wszelka korekta graficzna albo powodowała zanik kropelek, albo zubożenie głębi czerni. Wykonaliśmy żmudną pracę, której efekt był żaden w kontekście oklejania tego Wranglera.


Waterdrops Blog 1024x628


Porzuciliśmy ten pomysł, z bojaźnią w sercach informując o tym właściciela Jeepa. Klient na szczęście zrozumiał, że nie byliśmy w stanie osiągnąć wystarczająco kontrastowego wzoru, który dawałby złudzenie w rzeczywistości mokrego samochodu. Klient jednak nie dawał za wygraną i dostaliśmy druga szansę. Tym razem pomysł wyszedł od nas i był nim specyficzny wzór, który można by spróbować określić mianem fantazyjnego kamuflażu fotorealistycznego. Zmęczeni sesjami i wydrukami próbnymi i po konsultacji z właścicielem oklejanego samochodu zaproponowaliśmy skorzystanie z gotowych, komercyjnych rozwiązań amerykańskiej serii grafik Bushwolf. Gotowa do użycia kompozycja o nazwie Obliteration Skull Blaze Camo to oryginalny pattern 3D o niewielkim stopniu powtarzalności z motywami czaszek wyłaniających się jakby z gęstwiny lasu, będących jednocześnie jego częścią. Uuu, scarrrryyyy!. Ten pomysł spodobał się klientowi bardzo.


ProbkaBushwolf Obliteration Skull Blaze Camo2 300x182


Uff, odetchnęliśmy z ulgą. Czas poświęcony na walkę z kroplami ostatecznie się zwrócił dzięki pozytywnej reakcji na zaproponowane rozwiązanie. Projekt mamy za sobą. Co dalej? Dostosowanie grafiki do samochodu. Na szczęście Bushwolf to profesjonalny dostawca wysokojakościowych grafik do zastosowań wielkoformatowych, więc nawet po zeskalowaniu grafiki do gabarytów samochodu udało się zachować wysoką jakość pliku do produkcji. Sam proces dostosowania grafiki nie był trudny. W tym wypadku nie było potrzeby łączenia elementów bocznych z przodem i tyłem. Grafika oraz sama budowa Wranglera pozwalała w zasadzie na dowolność w ułożeniu gotowych wydruków na samochodzie – prawie jak zmiana koloru samochodu folią kolorową. Czas na oklejanie! Demontowanie elementów Wranglera nie należy do najprzyjemniejszych. Ściąganie klamek, ściąganie dachu, nadkoli, lampek, światełek, emblematów, cudów wianków… Wszystko było żmudnym procesem. Klientowi należy oddać zaangażowanie i dużą pomoc z jego strony, jak i współpracującego z nim autoryzowanego serwisu. To kolejny przykład realizacji, gdzie taka współpraca jest przyczyną ostatecznego sukcesu. Ostateczny efekt możecie zobaczyć poniżej, ale to nie koniec przygody z oklejaniem Wranglera w szalone wzory!


Hnpcnbjdgibplccn 300x206     Cefhmekgpiajkkia 300x175


Po, niespełna 2 latach właściciel pojazdu zaproponował aby zmienić wzór, lecz sam motyw czaszek na tyle przypadł mu do gustu, że należało wymyślić coś nowego, ale z tym właśnie motywem. Informacja ta uradowała nasze kreatywne serca! Stanęła przed nami w końcu szansa wykazania się własną kreatywnością w przygotowaniu czegoś niepowtarzalnego na samochód. A więc, tym razem nie korzystamy z gotowych wzorów tylko z talentu naszego grafika 😉 który przedstawił wyjątkowe propozycje oklejania. Projekty przypadły klientowi do gustu, co nas bardzo ucieszyło, bo czasami projektowanie z klientem może się ciągnąć godzinami…, dniami…, miesiącami…, uwaga latami. Nasza graficzka stanęła na wysokości zadania! Powstał nietuzinkowy projekt oklejania samochodu w stylu Jungle z psychodelicznymi czaszkami z efektem zakłóceń obrazu typu glitch. Sztos! 

 

Kamo Wrangler 300x70 Wrangler 300 300x142

Realizację wykonaliśmy przy użyciu folii 3M, potwierdzając tym samym jak bardzo nam po drodze z certyfikatem 3M Endorsed. Oklejony samochód trafił na galerię 3Mcentruminspiracji.pl. Nasz autorski wzór dorobił się nawet własnej nazwy, a jak! Co my gorsi od amerykańckiego Bushwolf!? Proszę bardzo! Prezentujemy Brand New Design by Megaoklejanie called:

 

„Disrupted Scoff Skuls of Jungle Sound

 

Top